Book a trip1 Adults

Travel comfortably

In modern buses

Aktuální informace ohledně viru COVID-19 Informace pro cestující

Aktuální informace ohledně viru COVID-19 - Informace pro cestující

V současné době pečlivě sledujeme vývoj viru COVID-19 v České republice a na Ukrajině a přijímáme opatření v souvislosti s doporučeními příslušných orgánů. Pokud budete v nejbližší době cestovat, i nadále sledujte náš web pro aktuální informace o případných změnách.

V souladu s rozhodnutím vlády se nařizují mimořádná opatření v mezinárodní dopravě.  

  Od pátku 13. března ve směru do České republiky a od soboty 14. března ve směru na Ukrajinu zastavujeme všechny odjezdy autobusů na a z Ukrajiny.
Dne 16. března budou všechny naše kasy oficiálně uzavřeny.
Všem cestujícím, kteří mají jízdenku zakoupenou na datum 14. března a dále zůstává jízdenka platná a mohou ji přenést na jiné datum zdarma. Pro více informací nebo případné změny rezervace se obraťte na naši zákaznickou linku +420 608 822 892 nebo +380 676 751 976.

Zde najdete doporučení od Ministerstva zdravotnictví ohledně viru COVID-19
12.3.2020

Regabus
Regabus
Carlsbad - Kyiv
Reserve now
Regabus
Prague - Rachiv
Reserve now
Regabus
Prague - Kyiv
Reserve now
Regabus
Plzen - Chernivtsi
Reserve now

Travel comfortably

Wi-fi

On the road but still need to be online? Stay connected with our free wi-fi while on the road.

Toilets

Sometimes even a couple of minutes might feel like an eternity. That is why our busses are equipted with a restroom that can be used if needed.Entertainment for kids

Your kids will love traveling with REGABUS. Our screens offer a wide variety of entertainment for all ages. Also, kids will get a souvenir that they can take with them when they leave.


Entertainment for adults

Looking for a way to stay entertained while traveling? Watch a couple of the movies or try one of the games and before you know it, you will have arrived at your destination.Sockets for 220 and USB

Running out of energy? No worries! We have a socket outlet for each row of two seats as well as USB port for any of your electric devices.


Free Coffee/Tea

Can you smell the coffee aroma? Coffee is being served! You can enjoy free coffee or tea a couple times during your trip.

Regabus
Regabus
Regabus
Regabus
Regabus